SuperRehber.net

Can Marin Gemi Elektronik Elektrik Haberleşme Sistemleri

Beyoğlu, İstanbul

İletişim Bilgileri

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde yer alan Can Marin Gemi Elektronik Elektrik'in iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Adres:
Can Marin Gemi Elektronik Elektrik Haberleşme Sistemleri necati Bey Cad. Karınca Sokak. Sodan Han No: 5 Kat. 2 Karaköy - İstanbul Yol Tarifi Al
Telefon:
+90 (212) 252-8986 Ara
Faks:
+0 (534) 200-6856
Web Sitesi:
E-Posta:
*****@specialyachtservice.com Mesaj

Can Marin Gemi Elektronik Elektrik Haberleşme Sistemleri Hakkında

Can Marin Gemi İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde yer alıyor. Açık adresi Can Marin Gemi Elektronik Elektrik Haberleşme Sistemleri necati Bey Cad. Karınca Sokak. Sodan Han No: 5 Kat. 2 Karaköy - İstanbul olan Can Marin Gemi Elektronik Elektrik Haberleşme Sistemleri'nin telefon numarası 0 (212) 252-8986. Bu su üstü radar sistemlerinin harita ve yol tarifi bilgisini bu sayfada bulabilirsiniz.

Bizler Can Marin Gemi Elektronik Elektrik Haberleşme Sistemleri olarak sizlere en iyi hizmeti minimum maliyetle sunmaya çalışıyoruz.İş kolumuz marin yani yüzer araçların seyir yardımcısı cihazlarının satış bakım onarımıdır.Bu açıdan gerekli eğitimlerle ve iş tecrübeleriyle harmanlanmış elemanlarımızla yükünüzü hafifletme çabası içerisindeyiz.Unutmayın ki teknenizi emin ellere emanet etmeniz için profesyonel takımımız bir telefon uzağınızdadır.Karada ve denizde servis vermekteyiz...Kaliteli hizmet anlamında siz müşterilerimize profesyonel hizmet veriyoruz.Birlikte çalışmayı temenni ederiz...


Satış
Yat ve Tekneniz için İhtiyacınız Olan Tüm Seyir Yardımcısı Cihazların Satış Bakım Onarımı İçin Uygun Fiyat Garantisi ve servisi için Lütfen Bizimle Kontak Kurunuz.
Teknik Servis
Yatlarda her yıl sezon başlamadan önce düzenli olarak makina, jeneratör, teknik servis, marangoz, boyacı, yat döşeme, elektrik & eletronik,vhf uhf ssb telsiz gps varsa inmarsat uydu sistemleri bakımı ve servisi, tatlı ve deniz suyu pompaları, aküler, su yapıcı ve klimalar gibi herşeyin kontrol ve bakımları yapılmalıdır.İstatistiklerde de görüldüğü gibi düzenli bakım seyir halinde oluşabilecek hasarları minimum düzeye indirger ve erken teşhis ile büyük zararlardan kaçınılma fırsatı oluşturulabilir
İki yılda bir yatlar & tekneler kara sörvey kontrolünden geçip denize indirilir. Tekrar deniz sörveyi kontrol edip denize elverişlidir sertifikasını, tekne sahibine ya da kaptana verir. Yatta her yıl mutlaka periyodik bakım yaptırılmalıdır.
Bakım yaptırmayan yat sahipleri, sezon bitinceye kadar mutlaka yatta birçok sorun ile karşılaşmaktadır.Yat sektöründe Can Marin Deniz Elektroniği Haberleşme Sisemleri teknik alanda yeterli kadro ile gerek periyodik bakım servisi, gerekse arıza durmunda her zaman yanınızdadır.
Marangoz
Yatın yapısında ahşap malzeme kullanılmış ise mutlaka marangoza ihtiyaç duyulmaktadır. çürük yer değişimi, çatlaklar, darbe almış yer, güverte tik değişimi veya iç mobilyada bozulma gibi sorunlarda, calışmış olduğumuz marangozlarımızla tekne sahiplerinin omuzlarındaki yükü hafifletiyoruz .
Makinist
Yatlar bilindiği gibi makineler ile donatılmışlardır ,hareket kaabiliyetleri, ve elektrik için gerekli olan tüm yardımcı elemanlar ,pompalar,ışıklandırma,soğutma ve ısıtma sistemleri de bunlara bağlı olarak düzenli çalışırlar.Zamanında bakımı yapılmayan makinelerin sonraki dönemlerde arızalandığı ve açık denizde büyük sıkıntılara sebep olduğu bilinir. Bu nedenle Can Marin Deniz Elektroniği Haberleşme Sisemleri olarak deniz motorları,ve tüm yardımcı elemenlarınızın periyodik ve kışlık bakımları ve her türlü arızaları bulunduğunuz her yerde ve en kısa zamanda ve müşteri memnuniyeti esası ile yapılır.

Elektrikçi
Yatlarda mutlaka oksitlenmeden dolayı elektrikçiye ve eletronikciye ihtiyaç duyulur. Denizde nem oranı çok yüksektir ve tuzlu su bütün dinamolar, jeneratör devreleri telsizler kablolar anahtarlama elemanları havalandırma ve fanlar gibi elektrik ve eletronik tüm aksamda zaman içerisinde sorunlar meydana getirmektedir ve biz yatlarda en çok ihtiyaç duyulan teknik sorunun elektrik ve elektronik olması nedeniyle teknenizde var olan - oluşabilecek arızasının giderilmesi ve önlem alınması için elektrikçimizi veya eletronik teknisyen ve teknikerlerimizi bakım veya rutin kontrol için yönlendirmekteyiz ,
Klima bakımı
Klima bakımı konusunda teknolojinin gelişimi ile yatlarda klima vazgeçilmezlerden olmuştur.Jeneratör olan yatlarda yat sahipleri yatlarına mutlaka klima tercih etmektedir.Can Marin Deniz Elektroniği Haberleşme Sisemleri çiler sistem, split sistem ve paket sistem marin klima bakımlarını yapmaktayız.Bakım garantisi vererek, her yıl sezon başında peryodik bakımlarını yapıyor ve ikinci el klima isteyenlere yardımcı oluyoruz, soğutma ve ısıtma sistemlerinde teknik olarak iddialıyız.
Yat Döşeme
Yat döşeme,yatın kulanım alanlarında oturma grupları, gölgelikler,güneşlenme minderleri, branda, yelken tamir bakımı, perde gibi bir çok malzemeye ihtiyaç duyulmaktadır. Denizde kullanılan malzeme su geçirmez olmalıdır ve sizin yat döşeme işlerinizi kaliteli ve uygun bir şekilde yapıyoruz.
Su Tesisatı
Yat su tesisatı tamir bakım onarım işleri için, teknik ekibi, siz yat sahiplerine acil olarak yönlendirip servis hizmeti vermekteyiz.Biliriz ki deniz de atık veya temiz su ile ugraşmak güçtür.

Türkiye de Kışlık-Yazlık Yat Bakım ve Yenileme nin Avantajları.
Yat servis, konusunda ülkemizde yat sektörünün hızla gelişmesiyle beraber gelişmiş ülkelerdeki yat teknik servis olanakları ile karşılaştırıldığı zaman Türkiyenin avantajlarının fazla olduğunu görüyoruz.
Aynı kalitede, istenilen malzemenin sağlanması konusundaki imkanları ile teknik elemanlarımızın tamir bakım konularındaki bilgi ve tecrübeleri ile yapılan son jenerasyon yatlarda dahi kendimizi göstermekteyiz, hatta ustalarımızın işçiliklerinin Avrupa daki meslektaşlarına göre ucuz oluşu, yeterlilikleri ve çok sayıda olmaları nedeni ile istenilen zamanda her konuda usta bulunabiliyor ve zamanında iş teslim edebiliyorlar.
Avrupa daki marinalarla karşılaştırıldığında Türkiye deki marinaların birçok konuda avantajlarının olduğunu görüyoruz bunların en önemlilerinin bakım masrafları olduğu gibi ki bunların içinde ağaç işçiliği, kaynak işçiliği, her türlü boya işçiliği kalitesi ve yüksek tecrübesi ile ustalarımızın maliyetleri aynı kalitedeki Avrupalı ustalardan çok daha ekonomiktir..
İşte bu nedenledir ki Avrupa da ki yatların bakım ve tamir masrafları yıllık % 12 -17 olduğu halde Türkiye de bu oran % 3 – 7 arasında kalmaktadır . Marinalarımız bulundukları yer itibari ile daima emniyetli koylara imar edilmiş ve içerlerine dalga yada swell girişi olmadığından med cezir akıntılarının yada yükseltilerinin çok nadir veya en fazla 30 cm olması ile çok güvenilir ve sakindir. Ayrıca Türkiye deki marinalar Avrupadaki marinalara göre daha korunaklı ve % 60 daha ucuzdur.
Havadaki nem oranı uygun, yağışlarda ve sıcaklık değişimleri ise boya yada vernik için çok yıpratıcı olmayan hatta sanayi bölgelerinin olmaması nedeni ile boyaların solmaması yıpranmaması için de gerekli olan temiz hava ya sahip olması ayrı bir avantajdır. çok uzun bir zaman aralığı ile hava şartlarının bakıma boya ve vernik çalışmalarına uygun olması güney batı Türkiye yi en önde ülkelerden biri yapmıştır, zaten saydığımız bu sebep ve etkenler Türkiye deki yat bakımının maliyetlerinin hangi sebeplerden daha ekonomik olduğunu gösteriyor.


Adres:

CAN MARİN GEMİ ELEKTRONİK ELEKTRİK HABERLEŞME SİSTEMLERİ
Necati Bey Cad.Karınca Sokak. Sodan Han No: 5 Kat.2 Karaköy-İstanbul

Tel:

0212.252.89.86
0534.200.68.56
0533.215.30.23

etiket
Su Üstü Radar Sistemleri, Amatör Balıkbulucular, Profesyonel Balıkbulucular, GPS Cihazları, Chartplotter/Fishfinder Combo, Chartplotter, Otopilotlar, Su Üstü Radarları en kapsamlı ve en geniş radar modelleri buradan alınır. ARPA, MARPA Radarlar, Garmin balık bulucu(FishFinder). Dünyaca ünlü Garmin marka balık ... El tipi ucuz fiyatlı portatif taşınabilir amatör balık bulucu, GMDSS Kursları – İnternet üzerinden NAVTEX ve DSC VHF simülatörlü,Sonar Denizcilik,sonar,garmin,jrc,JRC,sonar,Balık Bul,Balikbul,balıkbul,GEMEL Gemi Elektroniği,gemi elektroniği,senkromar,SENKROMAR,cihan deniz elektroniği,Cihan Marine,MARİN
MARİNE,marıne,Marıne,Marine elektronik,MARİNE ELEKTRONİKL,MARIN ELEKTRONIK,RADAR,radar,echo sounder,gps,gps,gps,autopilot,Auto Pilot,oto pilot,ucuz,UCUZ,ucuz,İnmarsat,inm c,INMARSAT,SSB,ssb,Single Side Band,AİS,AIS,ais,aıs,Ais otomatik tanımlama sistemi,OTS,ots,ideal ais,ideal Teknoloji,İDEAL TEKNOLOJİ,ıdeal Teknoloji,klas b cs,CLASS B CS,AİS,PAVO REM,pavo ais,PAVO AIS,SERENİTserenity,SERENITY AİS,serenity 212 ,Avrasya marine,AVRASYA MARİN,Avrasya deniz elektroniği,Deniz elektroniği Yat bakımı,YAT BAKIMI,yat bakımı,Yacht repair,YAT REPAIR,yat bakımı nasıl yapılıYAT BAKIMI NASIL YAPILIR,SAİLOR,sailor,İcom,ICOM,garmin,GARMİN,GARMİN BALIK BULUCU,raytheon,RAYTHEON, Bugünlerde özellikle küçük ticari teknelerde bir AIS telaşı yaşanmakta. Zorunlu hale gelen bu cihaz çoğu kişi için bilinmezlerle dolu.

AIS Klas B Nedir, Nasıl Çalışır?
İngilizce Automatic Identification System kelimelerinin kısaltmışı olan AIS’in kelime anlamı, Otomatik Tanımlama Sistemi’dir. Temel olarak denizde seyir emniyetini ve güvenliğini artırır.


Basit olarak, karşıdaki geminin kimliğini belirten cihaz olarak nitelendirebiliriz. Diğer gemiler bu bilgileri görebileceği gibi, sahil istasyonları da bu bilgilere otomatik olarak ulaşabilir. Yani ana amaç, kimlik bilgisi. Bunun yanında tehlike sinyali, alarm gönderip alabilme özelliği, son 48 saatlik zaman, hız, pozisyon bilgilerini saklayabilme, son 15 günlük alarmları saklayabilme, kaza, yangın, sağlık problemlerinde bilgilendirme mesajları atabilme gibi ekstra özellikleri mevcut.
AIS cihazı ana hatlarıyla GPS ve VHF ünitelerinden oluşur. GPS anteni aracılığıyla aldığı konum bilgisini yine kıyı istasyonları ve VHF anteni aracılığıyla yayımlayarak haberleşir. VHF anteni ile kıyı istasyonlarından denizciler için yayımlanan duyuruları alır. Ayrıca, her montaj sırasında cihaza girilmiş olan geminin çağrı işareti, eni, boyu, MMSI kimlik numarası, IMO numarası ve mevkiisi sahil istasyonları ve gemilerle paylaşılır.

Ayrıca, Denizcilik Müsteşarlığı’nın ek talebi olan kart okuyucu özelliğine de sahip. Bu özellik ÖTV’siz yakıt kullanan tekneler için tasarlanmış. Bu kart ÖTV’siz defter yerine geçecek olup teknelerin aldığı yakıtın miktarını, nereden, ne zaman alındığını, teknenin bu yakıtı ne kadar sürede tüketeceği gibi bilgileri sınıflandırmak için kullanılacak.

Geçen yıllarda IMO SOLAS kurallarına uygun Klas A modelleri tüm ticari teknelerde zorunlu oldu ve monte edildi. Ancak, şu anda başta kart okuyucu olmak üzere Denizcilik Müsteşarlığı’nın belirlediği ekstra teknik özellikler nedeniyle ithal Klas B AIS ürünleri pazarda yerini alamamakta. Cihazı bulundurmak zorunda olan tekneler, ilgili tarihlerde yerli üretim ve Denizcilik Müsteşarlığı onaylı cihazları satın almak zorundalar. Şu ana kadar 1 yerli marka bu onayı almış olup 2. cihaz onay safhasındadır. Üreticiye gore önümüzdeki 1-2 hafta içinde onay alınacaktır. Onay alınır alınmaz Alestavira online alışveriş sitesinde de yerini alacaktır.

Hangi Tekneler AIS Klas B Satın Almak Zorunda?
11 Eylül 2007 tarihli ve 26640 sayılı Resmi Gazete’de yayınlandığı şekliyle;

Madde 6 – (1) Aşağıdaki gemiler 1 Ocak 2008 tarihinden (bu tarih daha sonra 1 Temmuz 2008’e ertelendi) itibaren AIS Klas B CS cihazı ile donatılacaktır.
a) SOLAS kapsamına giren, uluslararası sefer yapmayan 500 GT veya üzeri tüm yük gemileri,
b) İstanbul ve Çanakkale Boğazları ile Marmara Denizi’nde;
1) Düzenli sefer yapan 12 ve üzeri yolcu taşıyan tüm yolcu gemileri (SOLAS kapsamına giren ve uluslararası sefer yapmayan tüm yolcu gemileri dahil),
2) Askeri gemiler hariç, arama kurtarma faaliyeti yürüten gemiler,
3) Ticari yatlar, kılavuz, römorkör, acente ve gemilere hizmet veren tüm ticari gemiler,
4) Tehlikeli yük taşıyan gemiler.
(2) Aşağıdaki gemiler 2008 yılı içerisindeki ilk belgelendirilmelerinde AIS Klas-B CS cihazı ile donatılmış olacaklardır.
a) Özel tekneler ve ardışık liman seferi yapan balıkçı gemileri hariç, boyu ve cinsine bakılmaksızın liman sefer bölgesini aşarak sefer yapan tüm gemiler,
b) Askeri gemiler hariç arama kurtarma faaliyeti yürüten gemiler,
c) Kılavuz, römorkör, acente ve gemilere hizmet veren tüm ticari gemiler,
ç) Tehlikeli yük taşıyan tüm gemiler,
(3) Aşağıdaki gemiler 2009 yılı içerisindeki ilk belgelendirilmelerinde AIS Klas-B CS cihazı ile donatılmış olacaklardır.
a) Liman seferi ve/veya ardışık liman seferi yapan tam boyu 15 metre ve üzeri tüm balıkçı gemileri,
b) Liman seferi yapan tam boyu 10 metre ve üzeri ticari yatlar,
c) Tam boyu 10 metre ve üzeri olan ve yat işletme belgesi alarak faaliyette bulunan yabancı bayraklı yatlar,
ç) Köyceğiz Gölü, Dalyan Kanalı’nda çalışan gemiler ile denizde çalışan açık güverteli sandal tipi yolcu motorları hariç olmak üzere, liman seferi yapan ve 12’den fazla yolcu taşıyan tüm yolcu gemileri.

Konumu